2014. május 15., 10:28

Egyetemünkön új adathalász e-mail bukkant fel. A tört magyarsággal íródott levél arra próbálja rávenni a felhasználót, hogy egy linkre kattintva adja meg felhasználói nevét és jelszavát.

A TTK Számítástechnikai Szolgáltató Központ munkatársai természetesen

• nem írnak tört magyarsággal levelet a felhasználóiknak;
  • és különösen nem kérik a felhasználók adatait, jelszavát!

Az ilyen levelek kivétel nélkül ú.n. adathalász levelek, ne válaszoljon rájuk és ne kövesse a benne lévő utasításokat!

Felismerésük rendkívül könnyű:

• jellemzően nem egyetemi (nem pte.hu végződésű) e-mailcímről érkeznek;
  • nyelvezetük csapnivaló (jellemzően fordítógéppel készülnek);
  • a felhasználói név és jelszó megadását kérik egy szintén nem egyetemi (azaz nem pte.hu végződésű) weboldalon vagy válaszlevélben

További fontos tudnivalók az adathalász e-mailekről

Amennyiben mégis megadta adatait, kérjük sürgősen keresse fel a Számítástechnikai Szolgáltató Központot (E/217. iroda), és igényeljen új jelszót!

A most terjedő adathalász e-mail a következőképp néz ki:

Küldő: változó, pl. "Administrador WebMail" <konyvtar@boly.hu>
Tárgy: WEB SERVICE / Administrator frissítése

Kedves Email felhasználói;

Túllépte a határt 23.432 tárolása az e-postafiók beállítva a WEB SERVICE / Administrator, és akkor problémái küldött és a bejövő üzenetek, amíg meg újból érvényesíti az e-mail címét. A szükséges eljárások nyújtottak be az alábbi a véleménye, ellenőrizze kattintva Az alábbi linkre és töltse ki az adatokat, hogy érvényesítse az e-mail címét.

Kérjük, kattintson ide

Növelni az e-mail kvótát az e-mail.
Figyelem!
Ennek elmulasztása azt eredményezi, hogy korlátozott hozzáférést a postafiók. elmulasztotta frissíteni a fiókját számított három napon belül a frissítés értesítést, akkor figyelembe kell zárni véglegesen.

Tisztelettel,
Rendszergazda ®