2015. június 23., 10:02

Egy új adathalász e-mail bukkant fel karunkon. A nyilvánvalóan hamis TTK <abusenet092@gmail.com> címről érkező, tört magyarsággal íródott levél arra próbálja rávenni a felhasználót, hogy egy külső oldalra vezető linkre kattintva adja meg felhasználói nevét és jelszavát.

A TTK Számítástechnikai Szolgáltató Központ munkatársai természetesen

• nem írnak tört magyarsággal levelet a felhasználóiknak;
  • nem írnak külső, nem egyetemi címről;
  • nem irányítják a felhasználót külső, nem egyetemi oldalra;
  • és különösen soha nem kérik a felhasználók adatait, jelszavát!

Az ilyen levelek kivétel nélkül ú.n. adathalász levelek, ne válaszoljon rájuk és ne kövesse a benne lévő utasításokat!

Amennyiben mégis megadta adatait, kérjük sürgősen keresse fel a Számítástechnikai Szolgáltató Központot (E/217. iroda), és igényeljen új jelszót!

A most terjedő adathalász e-mail a következőképp néz ki:

Küldő: TTK <abusenet092@gmail.com>
Tárgy:

Az Ön TTK postafiók maximális mérete 25 GB (gigabájt), és a maximális egyéni üzenetet mérete 25 megabájt. Kattintson a Hivatkozás frissíteni. http://gamma-ttk-pte-hu.my-free.website/

Megjegyzés: Ha nem így tesznek eredményeket hatástalanítására fiókját. © Copyright 2015-mailben! Inc. Minden jog fenntartva.

A külső, hamis oldal így néz ki: