2020. február 6., 9:45

Újabb fajta adathalász e-maillel találkozhatnak a felhasználók. A tört magyarsággal íródott levél arra próbálja rávenni a felhasználót, hogy egy külső oldalra vezető linkre kattintva adja meg személyes adatait, felhasználói nevét és jelszavát.

Nem győzzük ismételni, hogy az Ön rendszergazdái természetesen

• nem külsős, hanem csakis egyetemi címről leveznek a felhasználókkal,
  • nem tört magyarsággal fogalmaznak,
  • nem irányítják a felhasználót külső, nem egyetemi oldalra
  • és különösen soha nem kérik a felhasználók jelszavát!

Az ilyen levelek kivétel nélkül adathalász levelek, ne válaszoljon rájuk és ne kövesse a benne lévő utasításokat!

Amennyiben mégis megadta adatait, kérjük sürgősen keresse fel a Számítástechnikai és Oktatástechnikai Központot (E/217. iroda), és igényeljen új jelszót!

Az adathalász e-mail a következőképp (vagy hasonlóan) néz ki:

Küldő: [valamilyen nem egyetemi e-mailcím]
Tárgy: Kedves Mindenki,

Kedves Mindenki,

A spam / adathalász e-mailek drasztikus növekedése miatt a felhasználók egyre többet kapnak csapdába esett és megosztotta jelszavát a spam küldőknek. Emiatt előfordulhat, hogy nem képes leveleket küldeni vagy fogadni. Kérjük, kattintson az alábbi linkre, és töltse ki a szükséges adatokat, hogy e-mail fiókja normál módon működjön.

Ha ezt a lépést a lehető leghamarabb meg nem hajtja, az nem képes új e-maileket küldeni vagy fogadni.

• Köszönettel és üdvözlettel,
  • KAPCSOLAT