2020. február 5., 10:06

A mostanában megszaporodott adathalász e-mailek egyike arra próbálja rávenni a felhasználót, hogy egy külső oldalra vezető linkre kattintva adja meg személyes adatait, felhasználói nevét és jelszavát.

Az Ön rendszergazdái természetesen

• nem gmail-es címről leveznek a felhasználókkal,
  • nem irányítják a felhasználót külső, nem egyetemi oldalra
  • és különösen soha nem kérik a felhasználók jelszavát!

Az ilyen levelek kivétel nélkül adathalász levelek, ne válaszoljon rájuk és ne kövesse a benne lévő utasításokat!

Amennyiben mégis megadta adatait, kérjük sürgősen keresse fel a Számítástechnikai és Oktatástechnikai Központot (E/217. iroda), és igényeljen új jelszót!

Az adathalász e-mail a következőképp (vagy hasonlóan) néz ki:

Küldő: PTE-TTK GAMMA server [valamilyen gmail-es e-mailcím]
Tárgy: Webmail-fiókja tanúsítványa 2020. február 4-én lejárt.

Webmail-fiókja tanúsítványa 2020. február 4-én lejárt. Ez megszakíthatja az e-mail kézbesítés beállításait és a POP-fiók beállításait, oldalhiba jelentkezhet az üzenet küldésekor.

A webmail-tanúsítvány megújításához szánjon egy percet frissíteni a rekordokat a következő link segítségével, vagy másolja és illessze be a linket.

A fiók az ellenőrzési folyamat után rendesen működni fog, és a webmail tanúsítványa megújul. Ha nem követi a folyamatot, e-mail fiókját törlik az e-mail rendszergazdáktól.

• Az Ön biztonsága a mi gondunk.
  • PTE-TTK GAMMA server
  • Pécsi Tudományegyetem